Zpráva ze služební cesty, Německo, Pěnka

Od 20. února do 21. března 2022 jsem absolvoval měsíční výzkumnou stáž ve výzkumném ústavu Fraunhofer IMTE v Büsumu ve spolupráci s Univerzitou Kristiana Albrechta v Kielu. Během této stáže jsem se podílel na různých úkolech, jako je plánování, budování a provozování různých systémů, včetně recirkulačních akvakulturních systémů (RAS). Kromě toho jsem získal cenné znalosti a zkušenosti s různými technikami souvisejícími s přípravou a vývojem krmiv pro pstruha duhového (Oncorhynchus mykiss).

Kromě zapojení do každodenního provozu akvakulturních systémů jsem se také podílel na odběru vzorků a analýze dat. Děkuji za podporu, včetně finančních prostředků, kterou mi poskytly FROV JU a Erasmus+.