Zpráva ze služební cesty, Švýcarsko, Dvořáková Prokešová

Od 24. do 29. října 2022 jsem byla na pracovní cestě ve Švýcarsku. V Basileji jsem se zúčastnila semináře „11th Meeting of the Innovation Group Aquaculture“ pořádaného asociací „Swiss Food Research“, kde byly prezentovány aktuální trendy a inovace, ale také výzvy, se kterými se potýká nejen švýcarská, ale i evropská akvakultura. Následně jsem se podílela na biometrice ryb, odběrech a zpracování vzorků okouna říčního z experimentu s krmným přídavkem hmyzích mouček v podmínkách experimentálního recirkulačního akvakulturního systému Katedry agronomických, lesnických a potravinářských věd na Bernské univerzitě aplikovaných věd v Bernu. A bylo mi umožněno navštívit celkem sedm komerčních rybochovných objektů s odchovem okouna říčního, candáta obecného, sumce velkého a síha peledě.

Tímto bych ráda poděkovala projektu PPSŘ22-23 07 za finanční podporu této cesty.