Datové sady CENAKVA

Výzkumná infrastruktura CENAKVA se podílí na definování politiky otevřené vědy na fakultní i celouniverzitní úrovni. Z dlouhodobého hlediska vnímá velká výzkumná infrastruktura CENAKVA otevřenou vědu jako důležitou součást vědecké spolupráce a šíření znalostí.

V současné době probíhá zveřejňování datových sad na úrovni jednotlivců nebo výzkumných týmů. V rámci výzkumné infrastruktury CENAKVA jsou datové sady zveřejňovány na webových stránkách CENAKVA na stránce "Open DATA".

Do budoucna je důležité najít oborové repozitáře vhodné pro všechny výzkumné týmy působící na fakultě a v rámci VVI CENAKVA. Výkumné centrum také podporuje snahy JU o vytvoření institucionálního repozitáře pro otevřená data a jeho napojení do infrastruktury projektu EOSC.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1